Bart Boonstra nieuw bij SprekersburO als spreker over AI en automatisering
Lees er alles over in onze blog.
woensdag 19 augustus 2026 - Bert Jan Idzinga
SprekersburO breidt het aanbod van sprekers over kunstmatige intelligentie uit met Bart Boonstra. De ondernemer en AI-expert laat tijdens zijn lezingen zien hoe organisaties AI niet alleen kunnen gebruiken, maar daadwerkelijk kunnen inzetten om werkzaamheden te automatiseren en tijd te besparen.
Van AI gebruiken naar AI het werk laten doen
Veel organisaties zijn inmiddels bekend met ChatGPT en andere generatieve AI-tools. De volgende stap is volgens Bart Boonstra interessanter: hoe zorg je ervoor dat AI daadwerkelijk onderdeel wordt van je dagelijkse bedrijfsprocessen?
Boonstra richt zich op AI-automatisering, AI-agents en slimme workflows. Daarbij kijkt hij naar terugkerende werkzaamheden die medewerkers nu nog handmatig uitvoeren. Denk aan het verwerken van informatie na een salesgesprek, het maken van offertes, opvolgen van leads, produceren van content en uitvoeren van administratieve taken.
In zijn eigen praktijk bouwt hij dergelijke AI-systemen voor bedrijven. Zo beschrijft zijn platform toepassingen waarbij een AI Sales Assistent de verwerking van een gesprek terugbrengt van 45 naar twee minuten en een AI Offerte Generator binnen enkele minuten een offerte op maat maakt.
Bart Boonstra combineert technologie met ondernemerservaring
De route van Bart Boonstra naar AI is niet vanzelfsprekend. Voordat hij zich volledig op kunstmatige intelligentie richtte, werkte hij zeven jaar in televisie, onder andere voor RTL, Nickelodeon, SBS6 en Net5. Daarna bouwde hij zijn eigen videoproductiebedrijf Grow Media op.
Sinds 2023 ligt zijn zakelijke focus op AI. Hij begeleidt ondernemers, verzorgt trainingen en ontwikkelt automatiseringen en AI-agents voor bedrijven. Zijn community telt volgens zijn eigen platform meer dan 2.100 ondernemers. Hij gaf daarnaast AI-workshops aan groepen van zes tot 1.200 deelnemers.
In juli 2026 werd Boonstra door Favikon gerangschikt als nummer 1 van Nederland binnen AI Workflow Automation en nummer 25 wereldwijd.
Geen toekomstverhaal, maar kijken naar het werk van vandaag
Tijdens een lezing van Bart Boonstra draait het niet alleen om wat AI in de toekomst mogelijk gaat maken. Hij kijkt juist naar werkzaamheden die organisaties vandaag al anders kunnen organiseren.
Welke taken worden iedere dag of iedere week herhaald? Waar verliezen medewerkers veel tijd? Welke processen kunnen worden geautomatiseerd? En wanneer moet een medewerker juist zelf de controle houden?
Daarmee maakt Boonstra onderwerpen als generatieve AI, workflow automation en AI-agents concreet voor ondernemers, managementteams en medewerkers. Tijdens zijn keynotes gebruikt hij praktijkvoorbeelden en live demonstraties van werkende AI-systemen. In workshops gaat hij met teams verder de organisatie in en worden processen, knelpunten en mogelijke automatiseringen in kaart gebracht.
Bart Boonstra boeken als spreker
Bart Boonstra is vanaf nu via SprekersburO te boeken voor keynotes, lezingen en AI-workshops. Zijn sessies zijn geschikt voor organisaties die verder willen gaan dan experimenteren met losse AI-tools en concreet willen onderzoeken waar kunstmatige intelligentie tijd kan besparen.
Wil je Bart Boonstra boeken als spreker voor jouw event? SprekersburO adviseert je over de mogelijkheden, inhoud en vorm die het beste aansluiten bij jouw organisatie en doelgroep.